Maternitate surogat [ întrebări / răspunsuri ]

AvaAva
Mesaje: 6
Membru din: 2020

Maternitate surogat [ întrebări / răspunsuri ]

Mesaj de AvaAva »

Mama surogat nu consideră bebelușul al ei, dar își simte responsabilitatea. Este îngrijorată și ar trebui să știe că totul este în regulă cu bebelușul, că acesta crește corect. În scurt timp, o astfel de comunicare cu mama surogat s-a încetat. Aceasta este o întrebare sensibilă.
Multe cupluri ascund chiar de părinți că copilul era purtat de o mamă surogat. Ei poartă burtă falsă, astfel încât mai târziu să nu mai existe întrebări. Nu am recurs la aсeasta, dar fiecare cuplu decide această problemă independent.

AmeliaS
Mesaje: 4
Membru din: 2020

Re: Maternitate surogat [ întrebări / răspunsuri ]

Mesaj de AmeliaS »

Comunicăm cu mama surogat acum aproximativ 1 an. Nu ne deranjează și chiar îmi place că se înteresează de sănătatea micuțului.

Grace
Mesaje: 3
Membru din: 2020

Re: Maternitate surogat [ întrebări / răspunsuri ]

Mesaj de Grace »

Bună!
Ca să povestesc mai pe scurt, istoria e că sora mea a apelat la maternitate surogat la clinica Biotexcom, care se afla în Kiev. Era la început neîncrezută, dar faptul că în Ucraina e legal acest program, iar bebelușul primește de la bun început datele în certificatul de naștere al părinților biologici, a bucurat-o ft mult, mai ales că în Romania, e ilegal acest lucru. În curând ne v-om bucura de micuțul nostru, care o să apară la început de toamnă! Așa că, doresc la toate cuplurile să-și indeplinească dorințele de a deveni părinți. Bine că există astfel de clinici.

Scrie răspuns