FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Dolores
Mesaje: 1
Membru din: 2020

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de Dolores »

Eu am ajuns la concluzia că femeile și bărbații ar trebui să-și pună problema copiilor ceva mai devreme copiii. Cred că, statistic vorbind, și copiii cu părinți mai tineri sunt mai sănătoși atât din punct de vedere fizic cât și psihic.

Isabel
Mesaje: 2
Membru din: 2020

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de Isabel »

Ca femeie care a trecut prin 4 astfel de experiente (2 in Cehia, 2 in Grecia, din pacate fara nici-un rezultat), vă spun ca procentele de reusita nu sunt nici pe departe chiar atat de mari, sunt in jur de 30-35%, ceva de genul. Da, verbal medicii vor afirma lucrul asta, insa cand ai contractul in fata ca sa-l semnezi, constati ca acolo scrie cu totul altceva, si e pacat ca cele care nu citesc si care se afla in situatia asta sau se gandesc sa ia in calcul o astfel de procedura, sa aiba asteptari atat de mari, care sa nu se indreptateasca mai apoi. Trebuie sa stie exact care este realitatea si ce asteptari sa aiba.

Jimena
Mesaje: 1
Membru din: 2020

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de Jimena »

Buna!
Sunt membră nouă pe acest forum. Eu am urmat un tratament în SUA, unde am făcut 3 FIV-uri cu ovocite proprii, și unul cu donate. Eșec total!!! Costuri extrem de mari și neîndreptățite, în urma cărora am aculumat datorii de proporții în ultimii 5 ani! În curând vom intra cu soțul în faliment! (sper să nu!) Există clinici care oferă asemenea proceduri pentru care să nu fii nevoit să dai și ultima haină de pe tine? Și dacă aveți vreo recomandare pentru o clinică anume, serioasă, care să nu mă facă să mă dezamăgesc în medicină în general. Cineva mi-a recomandat BioTexCom din Ucraina, iar pe site-ul lor am văzut că într-adevăr oferă programe de FIV cu ovocite donate... Pe site-uri pot scrie multe și nu întotdeauna adevărat, de aceea, vreau să aud feedbackuri de la persoane reale, înainte de a mă arunca cu capul într-o nouă aventură de genul...

Isabel
Mesaje: 2
Membru din: 2020

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de Isabel »

Jimena scrie:
03 Iun 2020, 08:41
Buna!
Sunt membră nouă pe acest forum. Eu am urmat un tratament în SUA, unde am făcut 3 FIV-uri cu ovocite proprii, și unul cu donate. Eșec total!!! Costuri extrem de mari și neîndreptățite, în urma cărora am aculumat datorii de proporții în ultimii 5 ani! În curând vom intra cu soțul în faliment! (sper să nu!) Există clinici care oferă asemenea proceduri pentru care să nu fii nevoit să dai și ultima haină de pe tine? Și dacă aveți vreo recomandare pentru o clinică anume, serioasă, care să nu mă facă să mă dezamăgesc în medicină în general. Cineva mi-a recomandat BioTexCom din Ucraina, iar pe site-ul lor am văzut că într-adevăr oferă programe de FIV cu ovocite donate... Pe site-uri pot scrie multe și nu întotdeauna adevărat, de aceea, vreau să aud feedbackuri de la persoane reale, înainte de a mă arunca cu capul într-o nouă aventură de genul...
Sălutări!!! Îmi pare rău să aud de nereușitele tale și a oricărei femei în general... Știu cât de scumpe sunt procedurile în USA și înteleg disperararea financiară la care te supun proedurile astea... Din păcate, mă tem că dacă ar urma să călătorești în Europa pentru tratamente cu donare de ovocite nu este o soluție semnificativ mai ieftina.

AmeliaS
Mesaje: 4
Membru din: 2020

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de AmeliaS »

Buna ziua.
Sunt o membră noua a acestui forum. Tratamentul meu era în SUA, unde am încercat 3 VIF cu ovocite proprii, și unul cu donate. Esec total!!! Costuri foarte mari proporții acumulate în ultimii 5 ani! Eu și soțul meu vom întra în faliment! Există clinici care se ocupă cu acest lucru? Și dacă aveți vreo recomandare pentru o clinică. Cineva mi-a recomandat clinica din Ucraina BioTexCom, și site-ul lor anunță ca într-adevăr fac protocol de IVF cu ovocite donate???

Isabella
Mesaje: 2
Membru din: 2020

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de Isabella »

AmeliaS scrie:
06 Iul 2020, 15:00
Buna ziua.
Sunt o membră noua a acestui forum. Tratamentul meu era în SUA, unde am încercat 3 VIF cu ovocite proprii, și unul cu donate. Esec total!!! Costuri foarte mari proporții acumulate în ultimii 5 ani! Eu și soțul meu vom întra în faliment! Există clinici care se ocupă cu acest lucru? Și dacă aveți vreo recomandare pentru o clinică. Cineva mi-a recomandat clinica din Ucraina BioTexCom, și site-ul lor anunță ca într-adevăr fac protocol de IVF cu ovocite donate???
Da… clinica Biotexcom este destul de bună,eu aș fi ales cu încredere programele FIV din SUA, dar acolo aceste programe sunt foarte scumpe.În India domeniul de reproducere umana asistată este la fel de dezvoltat și absolut legal…. totuți e destul de departe de România.

Freya
Mesaje: 3
Membru din: 2020

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de Freya »

AmeliaS scrie:
06 Iul 2020, 15:00
Buna ziua.
Sunt o membră noua a acestui forum. Tratamentul meu era în SUA, unde am încercat 3 VIF cu ovocite proprii, și unul cu donate. Esec total!!! Costuri foarte mari proporții acumulate în ultimii 5 ani! Eu și soțul meu vom întra în faliment! Există clinici care se ocupă cu acest lucru? Și dacă aveți vreo recomandare pentru o clinică. Cineva mi-a recomandat clinica din Ucraina BioTexCom, și site-ul lor anunță ca într-adevăr fac protocol de IVF cu ovocite donate???
Amelia, nu totdeauna scump înseamnă calitativ! Vezi că în cazul dumneavoastră așa și s-a întâmplat , cu părere de rău. Multe cupluri nu doar din România , dar și din SUA, Europa pleacă la Kiev. Unele cupluri apelează la mame surogat, dar ajungând pe loc, medicul le recomandă Fiv clasic. În ciuda multor factori există și alte *scenarii* adică trecerea la mamă surogat.

Scrie răspuns