Ce reprezinta procedura ???

Julia
Mesaje: 26
Membru din: 2016

Re: Ce reprezinta procedura ???

Mesaj de Julia »

De aia si am apelat la clinica BioTexCom din Kiev.
E destul de serioasa si sincer nu am avut nici o problema acolo. Am fost ajutati absolut in tot. Din prima zi cand am apelat pana la nastere si dupa nastere si cu documentele, certificatul de nastere. Acolo esti linistit caci totul este foarte sigur din punct de vedere legal. Nu ai treaba mare de umblat cu multe hartoage si sa iti faci griji ca ceva nu va fi in regula. Totul e sigur suta la suta. ;)
Clinica raspunde pentru absolut totul si nu este nici un risc sa ramai fara copil sau ca Mama Surogat se va razgandi sa dea copilul.
Dar si la nivel de deservire si atitudine fata de pacienti, pot sa spun ca este o clinica incomparabila cu alte clinici... :!:
Este o clinica specializata in efectuarea programelor "Mama surogat", FIV cu ovocite donate sau sperma donată și a programelor FIV cu embrioni donați. Are o echipa de profesioniști cu o bogata experiență în acest domeniu de foarte multi ani. Si este gandit si monitorizat absolut totul de la nastere pana la acte si intoarcere acasa a familiei intregite... ;)

albina1
Mesaje: 5
Membru din: 2016

Re: Ce reprezinta procedura ???

Mesaj de albina1 »

Cam exagerezi Julia... eu tot am facut FIV cu ovule donate la clinica BIOTEXCOM și aș zice că am rămas cam indispusă de ce am văzut acolo. Era foarte multă lume care stăteau în rând la doctori, ne trimiteau de la un doctor la altul și toți erau ocupați. Oamenii se așezau pe scări deoarece toate canapelele erau ocupate, gălegie, multe naționalități, în special chinezi și germani. Și nu înțeleg de ce trebuie să facem analizele serologice repetate dacă le-am adus odată cu documentele necesare la prima vizită. Și nu mai zic de faptul că mereu erau ocupate vilele și eram cazați la hotel. De aceea, nu este chiar așa perfect cum povestești tu, într-adevăr doctorii sunt bravo și personalul este amabil și prietenos, dar armosfera care era acolo cam ne tensiona, ne-am așteptat la o ambianță mai liniștită. :|

kate87
Mesaje: 7
Membru din: 2016

Re: Ce reprezinta procedura ???

Mesaj de kate87 »

Buna ziua Albina, straniu lucru am fost si eu la Biotexcom, dar ceea ce povestesti tu imi pare cu totul diferit de ceea ce am vazut eu acolo...poate ai fost in timpul vacantei, cand toata lumea isi ia vacanta...straniu lucru.
ce tine de analizele repetate, si eu nu intelegeam la ce bun trebuie s ale mai fac daca le am facute? pai iata ce mi-a zis medicul de acolo, ca ei nu au incredere in nici un fel de analiza, decat in cele facute la ei, inteleg ca poate suna banal, ca ei sa-si mai faca niste bani si luand toate analizele, dar sa stii ca la mine erau nisste analize total diferite, cand te uitai la analizele facute la ei si comparai cu analizele facute la noi, pai unele date nu coincideau, de asta ei si iti indica sa treci analizele!!!
Poate intr-adevar tu ai nimerit intr-o zi suprasolicitata, insa noi cand am fost totul era foarte calm, linistit, si nu mai stateam pe scari cum te-ai exprimat...
vezi si tu, daca nu ti-ai schimbat parerea fata de ei, si vei mai avea drum in colo, sper ca vei nimeri intr-o zi obisnuita, si vei fi intalnita cu multa caldura.
Si chiar de era atat de aglomerat cum spui tu, pai asta doar din motiv ca clinica e foarte vestita in toata lumea, si normal ca vor fi si chinezi si germani))
Inteleg indignarea ta dupa tratamente multe si fara sens, dar nu cred ca clinica data face parte de clinicile in care ai fost pana acum, de aici vei avea rezultate bune, stiu ce spun... sper ca nu te-am suparat cu nimic :)
O zi buna :) :) :)

sandutza26
Mesaje: 3
Membru din: 2016

Re: Ce reprezinta procedura ???

Mesaj de sandutza26 »

Fetelor! eu am facut 4 incercari FIV (3 cu ovule proprii si 1 cu ovule donate). Dupa cum ati inteles fara nici un rezultat! toate intr-o clinica din Rominia acum vrem sa mergem la alta, insa deasemenea cu ovule donate. Sunt foarte ingrijorata, nu stiu unde va fi mai bine si la ce clinica sa ma adresez, ma tem ca iarasi nu se va primi... nervii nu ma mai tin, si bani de asemenea trebuiesc, de unde sai luam... Si mereu ma gindesc, cind voi reusi, cui ii va semana copilul. In capul meu acum e asa o galagie, se invirtesc o gramada de intrebari care ma sperie, ma tem ca raspunsul la ele nu va fi atit placut. :(
Poate cineva a avut asemenea situatii.. ?

albina1
Mesaje: 5
Membru din: 2016

Re: Ce reprezinta procedura ???

Mesaj de albina1 »

poate ca ai dreptate kate87, ceea ce tine de galagie am spus doar ceea ce am vazut, poate data viitoare va fi mai calm, sper in orice caz, :)

albina1
Mesaje: 5
Membru din: 2016

Re: Ce reprezinta procedura ???

Mesaj de albina1 »

Sanduta, nu-ti fie frica, ai incredere in tine si in puterila tale, si trebuie sa nu uiti ca copilul va semana cu sotul, si acest copil va fi o particica din tine. Iar clinica poti sa o cauti peste hotarele Romaniei, in Ucraina este clinica Biotexcom care nu este atit de costisitoare si toti care vorbeau despre ea aveau rezultate pozitive, poti sa citesti mai multe despre ea aici: http://www.mamasurogat.net/ . Fii tare si nu lasa minile in jos, lupta pentru odrasla ta caci nimic nu poate fi mai fromos decit sa devii mamica.. crede-ma ca atunci cind vei tine puiutul in brate vei intelege ca au meriat toate sacrificiile... :)

sandutza26
Mesaje: 3
Membru din: 2016

Re: Ce reprezinta procedura ???

Mesaj de sandutza26 »

albina1, iti multumesc pentru sustinere si pentru informatie, am sa ma sfatui cu sotul si vom lua o decizie impreuna. As vrea sa ma mai informez despre aceasta clinica, caci ceea ce este pe pagina lor, totul este frumos si bine, insa mar interesa pareri din partea pacientilor care deja au apelat la serviciile lor. As vrea detalii despre proceduri, despre doctori, despre echipament si nu in ultimul rind as vrea sa stiu citi dintre acesti clienti au avut succes... :)
Stiu, poate sunt prea capricioasa, dar dupa atitea esecuri ar fi bine sa ma asigur)))

albina1
Mesaje: 5
Membru din: 2016

Re: Ce reprezinta procedura ???

Mesaj de albina1 »

trebuie sa fim capriciosi si insistenti cind vine vorba de sanatate, si mai ales dupa ce ai suferit atitea esecuri, te sustin cu asta, si ca sa afli mai multe despre Biotexcom poti sa incerci sa suni direct la clinica si sa intrebi care sunt ratele de succes ale lor, tot odata sa intrebi si despre procerui mai detailat, iar dacă doresti pareri ale clientilor priveste mai sus ce au scris fetele sau pe alte forumuri, eu de asemenea am fost la clinica Biotexcom si am scris ce minusuri eu am vazut acolo, dar ceea ce tine de medici si echipamente, totul este la cel mai inalt nivel ;)

Julia
Mesaje: 26
Membru din: 2016

Re: Ce reprezinta procedura ???

Mesaj de Julia »

Buna albina1,
Sigur ca este multa lume acolo. Este o clinica de incredere si ofera rezultate garantate. Si anume faptul ca vin oameni din diferite parti a lumii inspira incredere.
Mai multe cupluri se confrunta cu problema infertilitatii si e nevoie de rabdare. Eu oricum am ramas foarte multumita... ;)

TatianaS
Mesaje: 1
Membru din: 2016

Re: Ce reprezinta procedura ???

Mesaj de TatianaS »

Sunt distrusa… dupa un an de incercari intense de a concepe un copil am crezut ca cu voi mai reusi, am crezut ca nu mai am sanse. Doctorul mi-a zis ca "ovulele mele au imbatrinit" deja, ca sunt infertla. :( Dar cautind leacul, mi-am seama ca exista o solutie, FIV cu ovocite donate. Intrind pe forum-uri sa intreb pareri si experiente am observant ca sunt o multime de femei care s-au intilnit cu astfel de probleme :( , unele disperate, iar altele bucuroase ca deja au devenit mamici cu ajutorul procedurii FIV. M-am decis ca voi incerca si eu aceasta metoda, voi depune maxim efort pentru a putea aduce pe lume un micut. ;) Voi face tot posibilul si imposibilul pentru a ma putea bucura de aparitia pe lume a puiutului meu. Voi fi puternica si nu voi ceda dorinta de a concepe un copilas, emotiilor negative care apar in urma gindului despre infertilitate. :!:

Scrie răspuns