FIV cu ovocite donate

IslaSi
Mesaje: 1
Membru din: 2020

FIV cu ovocite donate

Mesaj de IslaSi »

Am primit un diagnostic teribil acum câțiva ani. Medicul meu mi-a spus că am sindromul Asherman și mi-a spus totul despre asta și cum ar putea fi. Deci, această boală face imposibil s[ rămâi gravidă. Desigur, ne-am imaginat că vom avea copii cu bărbatul în viitor, am vrut să avem o familie mare. Uneori este posibil să rămâi gravidă cu un astfel de sindrom, dar am experimentat în total de 11 sarcini nereușite, și am pierdut deja speranța. Terapia a fost dificilă pentru mine. Am avut terapie hormonală (3x), (2 FIV), ICSI (5x), ES (3x). Eram obosită atât fizic, cât și emoțional ... Printre clinicile pe care le-am găsit, am decis să începem tratamentul la Biotexcom. Prețul ni s-a părut mai ieftin decât în alte clinici și comentariile de la alți părinți au fost bune. Ei bine, a trebuit să așteptăm puțin, deoarece există mulți părinți intenționați. Așadar, după prima vizită, am decis să începem tratamentul. Programul nostru ales a fost „Donare de ovocite” cu FIV. Acum 2 săptămâni cum fiul nostru s-a născut în Kropywnyzkyj (de fapt este aproape imposibil să pronunți corect numele orașului :)) și l-am văzut pentru prima dată la Kiev la Hotelul Venice. Întâlnirea a fost foarte emoționantă pentru că am așteptat atât de mult. 9 ani !! Și din cauza Corona virusului a fost un pic stresant, am fost îngrijorați de modul în care vom pregăti toate actele necesare. Trebuia să mergem la Kropyvnytskyi pentru a obține un certificat de naștere, dar a fost destul de rapid. Acum totul s-a terminat și suntem acasă într-un timp scurt. Suntem mulțumiți foarte mult clinicii și echipei pentru sprijin și profesionalism. :)

Scrie răspuns