FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

anutza07
Mesaje: 2
Membru din: 2016

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de anutza07 »

Ai dreptate Alina, să naști poate fi tîrziu, și mai ales că nu se compară cu nimic senzația cind bebelușul se vîrcolește în burtică sunt și eu mamică și am născut pe cale naturală.Însă nu te-ai gindit niciodată cum e sa nu ai o mamă, vorbesc acum despre micuții de la casele de copii. Am lucrat la o casă de copii, și mi se rupea inima cind îi vedem cum tinjensc și cit de mult doreau să vină mama după ei. :cry: uite asta este părerea mea, stiu că nu oricine s-ar decide la adopție, însă, să nu dea domnul, în cel mai rău caz te-aș sfătui sa te gindești la acest lucru. ;)

albina1
Mesaje: 5
Membru din: 2016

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de albina1 »

Eu de aseme am facut procedura cu FIV , insa a fost nereusit, acum ne pregatim pentru procedura repetata. Dar pe mine nu ma afecteaza faptul ca nu sunt ovulele mele, principal e faptul ca eu voi purta sarcina, iar apoi tot eu imi voi hrani pruncul cu piept. Cit de minunat este ca exista sansa , macar cu ovule straine, sa devii mama.

alina33
Mesaje: 6
Membru din: 2016

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de alina33 »

Fetelor, vă mulțumesc de susținere, asata a fost ceea de ce am avut nevoie, am discutat și cu părinții despre asta, ei m-au susținut, acum sunt sigură, voi face procedura FIV, sunt atît de emoționată, și ție iți mulțumesc Anuțo de sfat, însă pentru început mă voi starui și voi face tot pentru a putea aduce pe lume un micuț :*

diana30
Mesaje: 3
Membru din: 2016

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de diana30 »

Salutare tuturor! Cind doctorul mia zis ca procedura cu Fiv este posibila doar cu ovule donate , sa spun, ca ma suparat faptul e ca si cum as tacea (am insuficieta ovariana prococe). Trei luni am luptat petru ovarele mele , o multime de medicamente in doze maxime, pentru stimulare am cheltuit un pumn de bani… si in final nimic. Cu toate ca doctorul deodata mia zis ca nu are rost. Insa acum sunt sigura ca am facut tot ce era in puterile mele.
Dupa cum spune doctorul meu : in uter lai purtat, cu piept lai hranit – atunci e al tau.

alina33
Mesaje: 6
Membru din: 2016

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de alina33 »

Și ție succese Diano, sper că ți sa primi și ție, întradevă doctorul are dreptate. Să fii mamă inseamnă nu doar să fie genetic al tău ci și să ai posibilitatea să îl simți în burtică cum se vîrcolește, să îi auzi primul țipăt, și să treci prin toate etapele de educare al lui. )))

criss5
Mesaje: 3
Membru din: 2016

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de criss5 »

Din păcate aud tot mai des de problema infertilității și mi se pare dificil pentru o femeie să nu poata avea un bebe. Din fericire, medicina a evoluat foarte mult și acum totul e în mânile noastre, nimeni și nimic nu ne poate opri instinctele materne, trebuie pur și simplu să mergem înainte, să încercăm toate metodele posibile, căci nu poate fi nimic mai frumos decât să aduci pe lume un bebe, trebuie să luptăm pentru viitorii noștri odorași ))

alina33
Mesaje: 6
Membru din: 2016

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de alina33 »

Fetelor felicitati-ma! am sunat la clinica Biotexcom si ne-am inteles pentru intilnire, peste doua saptamini vom zbura la Kiev, sunt atit de emotionata in sfirsit, sunt cea mai feriicita, deja imi imaginez cum burtica incetul cu incetul creste si cum puiutul se vircoleste de pe o parte pe alta. Sa dea domnul sa fie totul bine si sa se primeasca din prima procedura... :) :) :)

Mariaa
Mesaje: 1
Membru din: 2016

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de Mariaa »

Dragele mele! Acum cind a aparut pe lume mult iubitul nostru fiu Sandut, o pot spune fara indoiala: norocul ii suride celui curajos!
sotul meu care are 45 ani si eu, 43, am primit diagnoza infertilitate 4 ani in urma. Motivul principal din cauza caruia nu puteam concepe un copil era ca nu puteam avea ovulatie. Ne-am consultat cu foarte multi doctori care mi-au prescris diferite tratamente, insa numic nu ma ajuta.
In cele din urma am dat peste Biotexcom - centru de reproducere umana.
Acesta a fost marele succes...
De la bun inceput mi-a placut procesul de selectie a donatorilor, donatorul este ales pentru fiecare cuplu in mod individual. De asemenea ma uimit faptul ca BIOTEXCOM garanteaza succesul. Apropo personalul este foarte amabil si este gata sa ne ajute in orice moment.
Dupa parerea mea, singurul minus este ca erau foarte multi clienti, asa ca de multe ori ar fi trebuit sa asteptam ceva timp inainte de a face procedurile, insa aceasta nu are o asa mare importanta :)
Va doresc la toti mult noroc, si sa nu cedați! deoarece daca vei lupta vei reusi oricum)))

criss5
Mesaje: 3
Membru din: 2016

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de criss5 »

Imi pare bine pentru tine Mariaa, felicitari si sa iti fie baiatul sanatos, esti foarte curajoasa, iti doresc doar caldura in familie!
Felicitari si tie alina33, imi pare bine ca teai decis, ca esti increzuta in tine si ca mergi cu pasi largi spre visul tau. Continua tot asa, sper ca totul va fi bine si ca in curind vei anunta vestea cea buna :)

alina33
Mesaje: 6
Membru din: 2016

Re: FIV cu ovule donate BioTexCom Kiev

Mesaj de alina33 »

iti multumesc de sustinere si incurajare criss5, sunt foarte emotionata, datorita voua ma simt mai increzuta... :)
Mariaa, iar cuvintelor tale si faptului ca ai reusit si nu te-ai lasal batuta, ma face sa prind purete si imi da incredere in faptul ca ca si eu voi avea noroc sa aduc pe lume un puiut.
dragilor, voi fi curajoasa si nu voi ceda nici intr-un caz :* :* ;)

Scrie răspuns