Ingrijirea nou nascutului

kate87
Mesaje: 7
Membru din: 2016

Ingrijirea nou nascutului

Mesaj de kate87 »

Buna fetelor, de aproape 4 saptamani am devenit mamica, am asteptat foarte multi ani sa apara printesa noastra pe lume si uite ca a aparut)))
totul bine, dar imi apar in fiece zi tot mai multe intrebari referitor la ingrijirea ei, daca fac totul corect. Merg la onsultatii la medici regulat, dar stiti cum e , ei mereu te grabesc si una doua uiti sa mai intrebi ceva nou. Nu prea am prietene pe aici prin ograda caci nu demult ne-am mutat la casa noua si nu cunosc pe nimeni, dar rudele imi sunt departe cam((( zic poate aici gasesc pe cineva care a trecut deja prin momentele mele si imi poate da un sfat...
Alaptez fetita, dar imi pare ca sta prea mult la san, poate sta si zi si noapte. Timp de 4 saptamani a adaugat 1 kg, e normal dupa cum spun medicii, dar intrebarea mea e urmatoarea, ar trebui sa ma ingrijorez cumva? Sa-i fac un regim de mancare, sa o hranesc cumva pe ore? sau sa o las asa cum vrea ea? Eu cred ca ea poate nu atat mananca cat sta cu sisea in gurita si se linisteste, cu atat mai mult ca o doare si burtica uneori... dar poate e doar parerea mea... Astept cu mare nerabdare vre-un raspuns de la voi)))

Scrie răspuns